Urlop letni może być świetną szansą, żeby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Podróż wraz z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna okoliczność, odpocząć, w tym samym czasie ofiarując psu czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych gabarytów, dlatego bez problemu dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi albo substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy psa, należy więc sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają ogólną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom