Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, albowiem dla przykładu kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, choć większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o nadającym się wymiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, by łatwiej podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zbiera brudy do kontenera, czy do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy czyszczą kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, albowiem może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. skoro kot już skończy 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, po to, ażeby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię uwielbia rozkopywać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, bowiem poszczególne koty nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w jakim można wstawić wewnątrz kocią toaletę, skoro nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się co więcej kupić akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
furminator