Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest popularnym zwierzęciem domowym. Przez swoje niewielkie wymiary może być świetną alternatywą dla tych z nas, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie ma dużych wymagań, w kwestii jedzenia – jest zwierzęciem roślinożernym, przede wszystkim sianem. Pokarm świnki morskiej należy wzbogacać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zapewnić śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem i niezbędnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej można zakupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt lub online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, jako że zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu istotna jest wielkość dna klatki. Spód klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy wybrać klatkę większą, szczególnie jeśli planujemy hodować tam więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były położone w dużych odległościach, gdyż grozi to zaklinowaniem się świnki morskiej pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się pokryć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle podłożem klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są tanie i dobrze sprawdzają się jako podłoże klatki. Wadą trocin jest fakt, że pylą oraz wylatują z klatki. Alternatywą jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale jest trochę twardszy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym prosto zadbać o czystość w klatce, ale ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co świnki morskie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić mieszkanie swojej świnki morskiej warto umieścić w niej niezbędne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka będzie czuć się bezpiecznie, ponieważ będzie mieć prywatną przestrzeń, do której będzie mogła schować się na odpoczynek albo uspokoić się, kiedy po raz pierwszy przeniesiemy ją do nowego miejsca.

transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html